Doge Coin 1 Dolar Olur Mu?

Doge Coin Neden Düştü?

8 Mayıs 2021’de yeni zirvesini yapan doge coin fiyatı 0.74 dolar (TL: 6.08)  seviyelerini gördü. Aynı günün akşamında Elon Musk açıklama yaptı ve 9 Mayıs günü %35 değer kaybı yaşadı. Peki, Elon Musk ne dedi de bu denli düşü oldu.

Elon Musk doge coin ile ilgili kötü bir şey demedi. Fakat birkaç gün öncesinden yapacağı konuşmada yatırımcıların büyük beklentisi olduğu için doge coin aldılar. Bekledikleri pozitif hava gerçekleşmeyince doge coin %35 civarı düşüş yaşadı. Zaten bize göre bu fiyat şişirmeydi. bir kişinin söylemleri ile yönetilen bir kripto para doge coin, bunu bilmeyen yatırımcı yoktur. Bu yüzden yüksek fiyat dalgalanmaları gayet normal. Doge coin çabuk manipüle edildiği için yatırımcılarda panik satışlarda düşmeye neden oluyor.

Doge Coin Ne Zaman Yükselecek?

Doge coin kripta para piyasasında çok ilginç işler yapan bir coin. Bir tweetle %40 artarken yine bir mesajla %35 düşebiliyor. Makalemiz kaleme alındığı itibari ile fiyatı 0.46 dolardı (3.90 TL). grafik olarak baktığımızda bu seviyelerin üstende kalabilirse kısa zamanda yeni rekorlar tazeler. Fakat 0.45-0.40 dolar seviyelerinde tutunamazsa 0.25 dolara kadar düşer. Bu düşüş bize göre düzeltme hareketi Ama Elon Musk doge coine ayrı bir önem veriyor. Bu yüzden bu kadar düşmesine izin vermez. Bir tweet atar doge tavan.

Doge coin 1 Dolar olur mu?

Sosyal medyada doge coin 1 dolar olacak söylemleri çok fazla dolaşıyor. Elon Musk’ta bu durumu destekler şekilde ifadeler kullanınca yükseliş kaçınılmaz oluyor. Elon musk bir konuşmasında bu coinin 1 doları geçeceğini açıkça söyledi. Bu esnada doge coin 0.20 dolar civarıydı. Konuşmayı takip eden ilk 30 günde 0.74 dolarla zirve yaptı. Sonra bir miktar düşüşle düzelmesini yaptı. Piyasa böyle devam ettiği sürece 1 doları 6 ay içinde geçecektir. Tweetlerle Elon Musk desteklerse 1 yıl için de 2 doları bile bulabilir.

Kripto para piyasasında işlem yapan yatırımcılar sabırlı olmalıdır. Aceleci davranan herkes kaybetmeye mahkûmdur. Doge coin bize göre güvenilir bir kripto değildir. Ama uzun süre piyasada kalacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir