Paribu Güvenilir Mi?

Türkiye’deki kripto para borsalarından neredeyse en yüksek işlem hacmine sahip olan Paribu güvenilir mi?  Siz değerli ziyaretçilerimiz için Paribu nedir? Güvenilir m? Paribu kimler tarafından kuruldu? Ne zaman kuruldu gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Paribu Nedir?

Paribu; kripto para alım satımının yapıldığı dijital bir kripto para borsasıdır. Yasin ORAL ve Özgür EFE tarafından 14 Şubat 2017 de kurulmuştur. Bu yıllarda özellikle sosyal medya reklamları ile ön plana çıkmıştı. Daha sonra bitcoin ve altcoinlerin inanılmaz artışı ile Türkiye’de işlem yapmak isteyen yatırımcıların ilgi odağı olmuştu. Bugün itibari ile Türkiye’de en iyi ilk 3 firma arasına girmiştir.

Paribu Güvenilir mi?

İşlem hacmi olarak ülkemizde 3 büyük firma arasına girmeyi başaran paribu işlemler açısından güvenilir bir firma. Platform olarak kendini çok daha geliştirmesi lazım. İşlem hacmi arttığı zaman sistem kendini kilitliyor. Çoğu kullanıcı işlem yapamamaktan mağdur ve kar alamıyorlar. Ülkemizde bulunan firmaların çoğu bu dönemlerde bakıma giriyor. Tesadüf mü yoksa altında başka bir durum mu var bilinmiyor ve kimseyle de paylaşılmıyor. Sadece özür metni yayınlayıp kullanıcıları mağdur edebiliyorlar. Bu yüzden bilgicoin.net olarak hiçbir platforma güvenmemek lazım. En güvenilir yöntem kripto cüzdanı satın almak. Bu yöntemle kimseye bağlı kalmadan sanal paranızı kendi cüzdanınızda saklayabilirsiniz.

Paribu Para Yatırma ve Para çekme

Paribuya anlaşmalı olan bankalarla 7/24 para yatırabilirsiniz. Diğer banklardan ise EFT saatleri geçerlidir. Tek önemli kural kendi adınıza olan banka hesabından para göndermek. Para yatırma işlemi yaparken firma hiçbir zorluk çıkarmıyor. Paribuya yaklaşık 2-5 dakika içinde üye olup işlem yapabilirsiniz. Firma bu yönden çok iyi hizmet veriyor. Para yatırma konusunda hiçbir kullanıcıdan şikâyet duymadım ve görmedim.

Paribudan para çekme işlemi anlaşmalı bankalar ile 7/24 yapılıyor. Yapmış olduğum işlemler yaklaşık 3-8 dakika içinde gerçekleşti. Paribunun anlaşmalı olduğu bankaları resmi sitesinden bulabilirsiniz. paribuda kullanıcıların en çok şikâyet ettiği konular arasında para çekme geliyor. Para çekme yatırmak kadar kolay değil. Kimlik doğrulaması yapmak lazım. Buda biraz süre alıyor. Aslında uygulamalar kullanıcıyı koruma amaçlı fakat yoğunluk olduğu zaman yatırımcılar için kabul olabiliyor. Bu esnada destek hizmetleri de maalesef yeterli bilgi verip kullanıcıyı rahatlatmıyor. Tüm bunlar üst üste geldiğinde ilk para çekme işlemi uzun sürüyor.

Makaleyi yazdığımız esnada banka hesabına para çekme ücreti 3 TL Paribu hesabına para yatırırken firma herhangi bir ücret kesmiyor. Fakat çalıştığınız banka EFT ücreti kesebilir.

Paribu Transfer ve Komisyon Ücretleri

Paribuda kripto para transferleri piyasadaki firmalara göre normal karşılanabilir, Fakat bize göre çok fazla. 2000 liralık altcoinlerde 40-50 liraları bulan işlem ücreti alınabiliyor. Bu yüzden paribuya TL ile para Yatırmak yine TL ile işlem yapmak ve TL olarak para çekmek en mantıklısı.

Komisyon ücretlerini paribu değiştirme hakkına sahiptir. Yazımız yayınlandığındaki ücretleri aşağıdaki tabloda sizlerle paylaştık. Sizler işlem yapmadan önce mutlaka bu ücretler için resmi web sitesini ziyaret ediniz.

Bilgicoin.net olarak düşüncemiz işlem yapılabilir bir kurum ama dikkatli olunmalı. Dijital varlıklarınızı dijital cüzdanda saklamak en doğrusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.