Paritex Güvenilir Mi?

Paritex Güvenilir Mi?

Paritex, piyasada adını pek duyuramamış olsa da dijital para borsaları arasında ciddi bir korumaya sahiptir. Özellikle ışıklar holdingin kendi gruplarına ait olan ışıklar coin kendinden söz ettirmektedir. Kripto para borsalarının batmasından sonra piyasada, para borsalarına karşı bir güvensizlik olmuştur. Ancak Paritex güvenilir bir yerli para borsasıdır. Bünyesinde olduğu ışıklar holding borsa üzerinde işlem yapan bir şirkettir ve onlarca şirket bulunan bir firmadır. Bu nedenle bu piyasada güvenilir bir şekilde Paritex para borsasını kullanabilirsiniz.

Paritex’in Batma İhtimali Nedir?

Türk dijital para borsalarından bir tanesi olan Paritex, bu borsada yapılan işlemlerin tümü yatırımcı ve kullanıcıların arasındaki alış ve satışı sağlamaktadır. Bu işlemler üzerinde komisyon almaktadır. Hesabında bulunan ve biriken dijital paraların güvenli bir şekilde hesabınıza tutma işlemini Paritex ile yapabilirsiniz. Paritex paranızı istediğiniz zaman çekme fırsatı sağlamaktadır. Kripto para borsalarını denetlemek için Türkiye’de bir denetleme kurumu bulunmamaktadır. Genellikle uluslararası denetleme kurumları tarafından denetleme yapılmaktadır. Kripto para borsaların da batma ihtimali olması Paritex içinde geçerlidir ancak iyi yönetilen bir para borsasının batması oldukça zordur. Paritex’in yönetildiğini söyleyebiliriz ve dijital para borsaları arasında oldukça güvenlidir. Güvenle işlem yapabilirsiniz.

Paritex Yasal ve Sağlam Mı?

Paritex yasal bir para borsası olup, alınan komisyonlar için KDV ödemektedir. Ayrıca yapılan işlemler dışında yatırımcılardan başka para almamaktadır. Paritex’in batması, diğer tüm şirketler de olduğu gibi olağan bir durum olarak gelişebilir. Ancak Paritex, köklü bir şirketin bünyesinde bulunduğu için sağlam bir para borsası olduğunu söyleyebiliriz. Para borsalarında, şirket bünyesinde bulunan Bitcoin ve alt coinlerin hacklenme sorunu sıkça yaşanmaktadır. Bu sorun para borsalarının batmasına neden olmaktadır. Böyle bir durumla Paritex ile de karşılaşılabilir. Paritex sadece MASAK tarafından denetlenmektedir. Diğer para borsalarında olduğu gibi SPK ya da BDDK tarafından denetlenmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.