Perp Coin Nedir? Güvenilir Mi?

Perp Coin Nedir? Güvenilir Mi?

Perpetual Protocol,  grev protokolü olarak 2019 yılının son çeyreğinde başlatılmıştır. Uniswap’tan ilham alarak hazırlanmıştır. Otomatikleştirilmiş piyasaya (AMM) yani sabit ürün eğrisine dayanmaktadır. Perp Coin’de likidite, sanal ortamda algoritmik olarak belirlenebilmektedir. Herhangi bir piyasanın eğrisini belirleyebilmek için kullanacağınız, likidite sağlayıcılarından daha iyi bir tercih olan Perpetual Protocol, sanal AMM’yi kullanarak, parametreleri düzenli bir şekilde ayarlar, günceller ve belirli piyasalar için rekabet ortamı sağlayacak bir ürünü sunar. Perp Coin’ler, geleneksel piyasaların ihtiyacı olan sermaye taleplerini azaltır, yeni veya gelişim gösteren, gelecek vaat edenlerin yolunu açmaktadır.

Perp Coin Nasıl Kullanılmaktadır?

Perp Coin sahipleri, elinde bulundurdukları ekonomik varlıkları belirli süreler için Perpetual Protocol’ün içerisindeki stake havuzuna yatırım yapabilmektedirler. Bununla birlikte yatırılan stake’ler enflasyonist stake ödüllerinden farklı olarak, protokol içerisinde yapılan işlem ücretlerinin yüzde biri ile ödüllendirilmektedir. Perp Coin’ler, sadece takas sözleşmeleri ile ilgilenmektedir. Perp Coin merkezi olmayan otonom organizasyonu olan DAO tarafından desteklenmektedir. DAO Asya’da önemli bir varlığa sahiptir. ABD vatandaşlarının kullanım için tasarlanmamıştır.

Perp Coin Piyasadaki Durumu ve İşlem Gördüğü Kripto Para Borsaları

Perp Coin’in döviz piyasalarında beri ile göre mevcut fiyatı 7, 78 USD’dir. 24 saat ölçümleri baz alınarak belirlenen Perp Coin günlük işlem hacmi ise 15, 297, 200 USD’dir. Perp Coin’in geçen haftaki mevcut fiyatına göre şu an ki fiyatı yüzde 17,49 artış göstermiştir. Kripto para birimi fiyatında ise, gün içinde yüzde 3,99 olarak bir artış göstermiştir. Açıklanan son verilere göre ise, şu an ki piyasa değeri 172, 555, 000 olmuştur. Peki, Perp Coin kullanmak güvenilir mi? sorusunun cevabı ise, döviz piyasalarındaki işlem hacmine bakıldığı zaman düşük seviyelerde seyretmektedir. Bu sebepten kullanımı riskli olabilmektedir.

Perpetual Protocol işlem gördüğü kripto para borsaları;

  • Binance
  • Gate.io
  • OKEx
  • Biki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.